Kezdőlap

A szakmai program támogatója a Nemzeti Tehetségprogram NTP-SZKOLL-14-0024-es pályázata

A Szakmai program támogatója a Nemzeti Tehetségprogram NTP-SZKOLL-14-0024-es pályázata

A Szakkollégium szakmai programját a 2014/2015-ös tanévben a Nemzeti Tehetségprogram pályázati forrásából, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő és az Oktatátkutató és Fejlesztő Intézet támogatásával valósult meg.

Program, tevékenység

Program, tevékenység típusa és jellege

Időpont (év.hó.nap) és időtartam

Helyszín

Megvalósítók (szakemberek/egyéb munkatársak/kortárs segítők/önkéntesek)

Diszkussziós est

Szakkollégiumi tehetséggondozó kurzus.

A diszkussziókon a szakkollégisták saját kutatásaik eredményeit mutatják be, melyek megvitatásra kerülnek.

A második félév diszkussziói nyitott előadások, szabadon látogathatók!

2014. november 11, 18., 25., 2015. február. 10., 17., 24., március. 3., 9., 10., 17., 24., 31., április 14., 20., 21., 27., 28., május 5.

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) E539

Dr. Bagi Zsolt

A tér színrevitele, a színrevitel tere (kurzus)

Szakkollégiumi tehetséggondozó kurzus

2015. március 4., 5., május 11., 12., 13., 15.,

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) E527,, E430

Dr. P. Müller Péter

Határokon - irodalomkritika és esztétika (kurzus)

szakkollégiumi tehetséggondozó kurzus

2015. április 2., 16., 23., 30., május 7., 14., 28.

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) B005

Dr. Weiss János

Fejezetek a hadtörténetből ókortól napjainkig

Külső szervezethez kapcsolódó tehetséggondozó kurzus.

A Magyar Hadtudományi Társaság Dél.dunántúli Tagozatának a Kerényi Károly Szakkollégium közös kurzusa.

2015. február 11., 18., március 18., április 11., 15.

PTE BTK M épület (7624 Pécs Rókus u. 2.) 204

Dr. Bene Krisztián

Egyéni mentorálási alkalom

konzultáció

A Szakkollégium mentorai az aktív tagokkal előre egyeztetett időpontokban egyéni konzultációkat tartanak a kutatásaik előrehaladásáról.

Változó időpontokban, félévenként két alaklommal, alkalmanként

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) Kerényi Sziget

Tuboly Ádám, Neményi Réka, Márjánovics Diána, András Csaba, Pálfy Eszter

Szakkollégiumi tehetséggondozó konzultációs alkalom

konzultáció

Dr. Bagi Zsolt tutorként az aktív tagokkal előre egyeztetett időpontokban egyéni konzultációkat tar a kutatásaik előrehaladásáról.

Változó időpontokban, félévenkét két alaklommal, alkalmanként

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) Kerényi Sziget

Dr. Bagi Zsolt

Műhely- konferencia

konferencia (szervezés és részvétel)

A Műhelykonferencián a Szakkollégium mentorai mutatták be kutatásaik eredményét.

2015. március 6.

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) Kari Tanácsterem

Dr. Bagi Zsolt, Szakkollégiumi Tanács (Soós Kinga, Vörös Eszter, Hénics Fruzsina, Szanyi-Nagy Judit, Rétfalvi Zsófia, Ferenczy Nikolett, Szabó Dorottya)

Annona Nova VII. (tanulmánykötet)

kiadványszerkesztés

Az Annona Nova VII. tanulmánykötet-sorozatunk legújabb eleme. A kötet tanulmányai a Szakkollégiumunk néhány tagjának szerkesztet, lektorált tanulmányát tartalmazzák. A kötet szerkesztői (Rétfalvi P. Zsófia, Vörös Eszter) és grafikai munkáját (Zsupos Norbert) is szakkollégisták végezték.

Nem releváns

Dr. Bagi Zsolt, lektorok (András Csaba, Bánkuti Gábor, Csönge Tamás, Jankovits László, Kisantal Tamás, Pete Krisztián, Zuh Deodáth), szerkesztők (Rétfalvi P. Zsófia, Vörös Eszter), borító (Zsupos Norbert)

Kerényi Konferencia

konferencia (szervezés és részvétel)

A Kerényi Konferencia két napján a tagság valamennyi tagjának lehetősége nyílt kutatói eredményeik bemutatására. A konferencia középső napján a „Karteziánus idealeméletek” elnevezésű konferenciát és kapcsolódó szakmai műhelyt láttuk vendégül.

2015. május 4-6.

PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.) Kari Tanácsterem

Konferencia-részvétel

konferencia (részvétel)

Az elmúlt tanévben számtalan konferencián részt vettek Szakkollégiumunk tagjai. Összesen 91 konferenciaelőadást tartottak, ebből 23 előadás nemzetközi konferencián hangzott el.

A konferenciák közül kiemelnénk a hazai és határon túli Tudományos Dikákköri Konferenciákat, az OTDK-t, a VMTDK-t, és az ETDK-t, melyeken nagy sikerrel szerepeltek tagjaink.

több időpontban, kiemelten:

OTDK: 2015. 03. 30- 04. 01., 2015. 04. 8-10. és 04. 15-17. VMTDK: 2014. 11. 21-23. ETDK: 2015. május 21-24.

Változó helyszíneken

Szakkollégiumi Tanár (Dr. Bagi Zsolt), Szakkollégiumi Tagság