András Csaba

• retorika és ideológia, film- és irodalomtudomány, ludológia

Fontosabb konferenciák:

• Tükröződések - A tér és a szöveg kérdései Borges Bábeli könyvtár című novellájában. XXX. OTDK, Eger, 2011., Irodalomtudomány szekció, II. hely
  • The Interpretation and the 'Referential Mania' - The Poetics of the Conspiracy Theories. Rhetoric as Equipment for Living - Kenneth Burke, Culture and Education, Belgium, Gent, 2013., "Languages of Power" szekció.
  • Entrópia - A Werckmeister harmóniák defigurációs stratégiái. Látványpoétika, akusztika, szociodinamika - Társművészeti diskurzusok, Híd Konferencia, Újvidék, 2016.
  • A materiális kameratekintet - A Werckmeister harmóniák retorikája. Irodalomelmélet, narratológia, szövegértelmezés, Az MTA BTK Irodalomtudományi Intézet Irodalomelméleti Osztályának 1. narratológiai konferenciája, Budapest, 2016.
  • Lehet-e számítógépes játékot csinálni A tőkéből? - Rövid áttekintés az "elkötelezett" játékokról. Az állam- és a posztszocializmus kritikája. A Láthatatlan Kollégium nemzetközi konferenciája, Kolozsvár, 2016.
  • Ideology in the Wild: Some Remarks on the Nature–Culture Distinction. Derrida Lectures 2017 – In Memoriam Jacques Derrida, Pécs, 2017.

Fontosabb publikációk:

• Az összeesküvés-elméletek poétikája - Intenció és véletlen az irodalomi szövegek és a világ olvasásakor. Tanulmány. Literatura folyóirat, XL. évfolyam, 2014/2. szám, 99-108. o.
  • Mindig más ablakban. Kritika Bényei Tamás Más alakban - A metamorfózis lehetséges poétikái és politikái c. kötetéről. Literatura folyóirat, XL. évfolyam, 2014/2. szám, 193-198. o.
  • Az értelmezői meggyőződések filozófiája. Kritika Bárány Tibor A művészet hétköznapjai c. kötetéről. Jelenkor folyóirat, 2014. december, 1355-1360. o.
  • Entrópia - A Werckmeister harmóniák retorikája. Tanulmány. Híd folyóirat, 2016/május, 38-52. o.
  • Felület-poétikák - Adalékok Tarr Béla filmnyelvi leírásainak narratológiai értelmezéséhez. Tanulmány. Literatura folyóirat, XLII. évfolyam, 2016/3. szám, 218-226. o.
  • Ideológia a vadonban – Naturalizáció és antropomorfizáció a vadállatokat ábrázoló természetfilmekben.
    Tanulmány. Híd folyóirat, 2016/január-február, 113-129. o.

Díjak, ösztöndíjak:

• 2011-12. Köztársasági ösztöndíj
  • 2012-15. PhD ösztöndíj (PTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskola)
  • 2012. Logos-díj (Kerényi Károly Szakkollégium)
  • 2013-14/1. Erasmus ösztöndíj, University of Jyväskylä, Finnország
  • 2014. október, Campus Hungary Ösztöndíj, egyéni, rövid tanulmányút, Martin McQuillan - Kingston University, London
  • 2016. szeptember - 2017. június, Új Nemzeti Kiválóság Program, doktorjelölti ösztöndíj
  • 2017. szeptember – 2018. január, Politikatörténeti Intézet – Társadalomelméleti Műhely