Vámos Eszter

Interdiszciplináris Doktori Iskola: Európa és a magyarság a 18-20. században doktori program

• I. Miklós külpolitikája
  • Társadalom és kultúra a két világháború közötti Pécsett

• "Út a krími háború felé" in: 11. Országos Interdiszciplináris Grastyán Konferencia előadásai. Pécsi Tudományegyetem Grastyán Endre Szakkollégium, Pécs, 2013. 446-450.
  • "Münchengratztől 1848-ig" in: Európa perifériáján. MOSZT Könyvek 8. PTE BTK TTI MOSZT Kutatócsoport, Pécs, 2015. 95-108.
  • "Az 1849-es cári intervenciós sereg és a Kárpát-medence népei" in: Új nemzedék. MOSZT könyvek. PTE BTK TTI MOSZT Kutatócsoport, Pécs. (benyújtott kézirat)
  • Mészáros Noémi Zsuzsanna - Vámos Eszter - Szabó Zsolt Péter: Sérülékeny identitás. A kollektív áldozati tudat pszichológiai hatásai. Magyar Pszichológiai Szemle. (benyújtott kézirat)

Konferencia szereplések, előadások:

•  2012. október 25. "Kérdések és kihívások" - Magyarország és a világ a 21. században konferencia, Pécs: Nemzetiségi problémák Oroszországban: orosz-csecsen konfliktus gyökerei a múltban
  • 2013. február 27. Fiatal kutatók az Orosz Központban, Pécs: Oroszország diplomáciai kudarca - út a krími háború felé
  • 2013. április 17. V. Nemzetközi és XI. Országos Interdiszciplináris Grastyán Konferencia, Pécs: Út a krími háború felé
  • 2015. november 25. Fiatal kutatók az Orosz Központban, Pécs: A Kárpát-medence népei az 1849-es cári intervenciós sereg szemével
  • 2016. szeptember 22. "A múltat kutatni pedig szükséges..." Helytörténeti Konferencia, Pécs: Hogyan mulattak a pécsiek? Szórakozási lehetőségek Pécsett az 1927-es évben.

Szakmai tevékenység, tagság szakmai szervezetekben:

• 2012-2014 - PTE BTK TTI Német történelem és kultúra Délkelet-közép Európában Alapítványi Tanszék - demonstrátor
  • 2012-2013 - Grastyán Endre Szakkollégium - tag
  • 2012 - Történészcéh Egyesület - tag