Bodrogai Dóra

szak: olasz-német tanári MA

• Fabrizio De André munkássága, Szabó Magda regényei, Pinocchio mint emlékezethely

• "Prigionieri degli stereotipi" [A sztereotípiák foglyai]. In: "Nuova Corvina". 2014. 26.sz. 164-165.

Konferenciaszereplés:

• 2014. április 4. Kari Tudományos Diákköri Konferencia, Irodalom I. szekció, II. hely, az előadás címe: "Van valami meghitten olasz a bábuban" - Pinocchio mint emlékezethely (szerzőtárs: Szakál Katalin)
  • 2014. május 15-18. XVII. Humán-és Reáltudományi Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia, Kolozsvár, Szociológia és antropológia szekció, II. helyezés, az előadás címe: Pinocchio mint emlékezethely (szerzőtárs: Szakál Katalin)
  • 2014. november 21-23. 13. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia, Újvidék, Humán II. szekció, az előadás címe: A két főszereplő közötti kapcsolat dinamikája Szabó Magda Az ajtó című regényében és ennek filmadaptációjában

Ösztöndíjak:

• 2012/13 Erasmus ösztöndíj, Universitá degli studi di Bologna