Mogyorósi Renátó

történelem-földrajz osztatlan tanári

• Az oroszországi autokrácia, Vlagyimir Putyin külpolitikai tevékenysége
  • Dinasztikus kapcsolatok Kelet-Közép-Európában a XIV. században
  • Tanárok és leendő tanárok előítéletességének vizsgálata

Konferenciaszereplések:

• VIII. Nemzetközi és XV. Országos Interdiszciplináris Grastyán Konferencia. Pécs, 2016. március 9-10.: A koraújkori orosz hatalmi ideológia kialakulásának okai, sajátosságai.
  • IX. Nemzetközi és XVI. Országos Interdiszciplináris Ph.D. és TDK Konferencia. Pécs, 2016. október 27-28.: Kelet-Közép-Európa dinasztikus kapcsolatrendszere a visegrádi királytalálkozó tükrében.
  • III. Fiatalok Európában Konferencia. Pécs, 2016. november 4-5.: Visegrád – a háború és a béke kongresszusa.
  • 15. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia. Újvidék (Novi Sad), 2016. november 17-20.: Kelet-Közép-Európa dinasztikus kapcsolatrendszere a visegrádi királytalálkozó tükrében.
  • Móra Országos Bölcsészettudományi Konferencia. Szeged, 2016. november 25.: I. Károly szerepe a visegrádi királytalálkozón

Absztrakt

• Kelet-Közép-Európa dinasztikus kapcsolatrendszere a visegrádi királytalálkozó tükrében. In: Haffner Tamás – Dr. Kovács Áron (szerk.): Absztrakt kötet. Fiatalok Európában Konferencia 2016. Pécs, 2016. (ISBN: 978-615-80444-3-1)
  • East-Central European dynastic relations in light of the Congress of Visegrád. In: Csányi Erzsébet (szerk.): 15. VMTDK-Rezümékötet. Újvidék, 2016.

Tanulmány

• Az oroszországi autokrácia kialakulásának gyökerei a koraújkor (1462-1725) folyamán. (megjelenés alatt – Grastyán Konferenciakötet)
  • Egy autokrata birodalom – Az orosz „másság” retrospektív elemzése (megjelenés alatt – MOSZT könyvek)
  • Kelet-Közép-Európa útja a visegrádi királytalálkozóig. (megjelenés alatt – Móra Ferenc Szakkollégium tanulmánykötet)