Flach Richárd

Pszichológia MA, Személyiség- és Egészségpszichológiai Szakirány

Kutatási területek:

• Öngyilkosság és nem-szuicidális önsértés (NSSI)
  • Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai, a különböző pszichopatológiákkal való együtt járása, valamint a segítségnyújtás lehetőségei.
  • Kopásos ízületi kórképek narratív- és egészségpszichológiai vizsgálata

Érdeklődési területek:

• Humán EEG, kiváltott potenciál vizsgálatok
  • Tanulási stílusok
  • Projektív farajz tesztek a pszichológiában
  • Szondi Lipót sorsanalitikus elmélete és a Szondi-teszt validitása
  • Orvosi képalkotó eljárások (fMRI)

Közéleti tevékenységek, tanulmányi utak, szakmai gyakorlat:

• Demonstrátor - Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (PTE BTK) Pszichológia Intézet Személyiség- és Egészségpszichológia Tanszék (2017)
  • PTE KK Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika, Pécs; önkéntes segítői tevékenység ellátása (2017)
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem Kárpát-medencei Nyári Egyetem, 2017.07.11-16. Budapest
  • Nyári egyetem, a Magyar Pszichoanalitikus Egyesület és az ELTE PPK Pszichológiai Intézetének közös eseménye. Recent Developments in Clinical Psychology – International Summer School:  Psychoanalysis on Trauma and Beyond, 03-07 July 2017, Budapest, Hungary
  • PTE KK Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika, Pécs; önkéntes segítői tevékenység ellátása (2016)
  • Fenntartható Ormánság Nonprofit Kft. Kémes; önkéntes, fordító, mentor tevékenység ellátása (2016)
  • PTE BTK HÖK szakos hallgató képviselő, pszichológia 2015/2016 év
  • ERASMUS+ Lengyelország, Klimontow
    „New ideas – Creative Work” (2015. szept. 7-15.)
  • CEEPUS Ausztria, Bécs
    University of Vienna  Katholisch - Theologische Fakultät, Short Term Excursion (2015. okt. 19-25) „Ethische Aspekte der Sexualerziehung“
  • Önkéntes szakmai gyakorlat, Villány
    Villányi Családsegítő Gyermekjóléti és Szociális Központ (2015)

Konferenciaszereplések:

• 2012. Fiatalok a drogok ellen konferencia, az előadás címe: „Miért ne? Érvek a drogmentes élet mellett (Dlaczego nie? Argumenty za życiem bez alkoholu)” Uniwersytet Opolski, Lengyelország
  • Felcímkézve. Pécsi Pszichológus Napok. PTE-BTK 2015/2016., az előadás címe: Tanulásunk stílusa vagy stílusos tanulásunk? Recenzió egy jelenségről.
  • 2016.05.07. Kerényi Károly Szakkollégium Szakmai Hete, az előadás címe: A tigris csíkja - fejezetek a nem-szuicidális önsebzés területéről
  • 2016.06.01. IV. Kardos Lajos Pszichológiai Verseny, az előadás címe: A tigris csíkja - fejezetek a nem-szuicidális önsértés területéről. Budapest
  • 2016.06.24. Munkácsy Albert Általános Iskola meghívott előadója, az előadás címe: A tigris csíkjai. Kémes
  • 2016.07.03. Pécsi Egyházmegye Ifjúsági Referatúrája, Máriagyűdi Ifjúsági Találkozóján meghívott műhelyes, a workshop címe: A test pszichlógiája. Máriagyűd
  • 2016. november 19. 15. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia (VMTDK), Újvidék – Társadalomtudományok I. Szekció (Amikor a test a szavak helyett is beszél, A reumatoid artritiszes betegek narratív- és egészségpszichológiai vizsgálata c. dolgozattal)
  • 2016. november 25. Kari Tudományos Diákköri Konferencia, Pécs, Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció szekció; előadás címe: Amikor a test a szavak helyett is beszél. A rheumatoid arthritises betegek narratív- és egészségpszichológiai vizsgálata
  • 2017. április 19. XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, Szeged
    Az előadás címe: Amikor a test a szavak helyett is beszél. A rheumatoid arthritises betegek narratív- és egészségpszichológiai vizsgálata
  • 2017.05.11. Kerényi Károly Szakkollégium Szakmai Hete, az előadás címe: Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai, valamint a segítségnyújtás lehetőségei
  • 2017.05.19. XI. Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konfrencia (KTDK), Beregszász, Pedagógia, Tanulás- és Tanítás, Társadalomtudományi Szekció, II. helyezés. Az előadás címe: A tigris csíkjai/Sebeinek gyógyulása, Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai, valamint a segítségnyújtás lehetőségei.
  • 2017.06.22. II. Kárpát-medencei Oktatási Konferencia, Nagyvárad. Az előadás címe: A nem öngyilkossági szándékkal történő önsértő viselkedés.
  • 2017.07.12. IV. Kárpát-medencei Szakkollégiumi Konferenciára, Budapest, ELTE Eötvös József Collegium. Az előadás címe: A nem öngyilkossági szándékkal történő önsértő viselkedés. Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai, valamint a segítségnyújtás lehetőségei, spektrum szemlélete.
  • 2017.09.29. Iuvenis Ifjúságszakmai Konferencia, Kecskemét,  Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar. Az előadás címe: Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai , valamint a segítségnyújtás lehetőségei

• Flach Richárd: Amikor a test a szavak helyett is beszél. A rheumatoid arthritises betegek narratív- és egészségpszichológiai vizsgálata. (rezümé) In: 15. VMDTK Rezümékötet, Újvidék, Vajdasági Magyar Kollégium, 2016.
  • „Mindig akkor bántottam magamat, amikor valaki bántott” – őszintén az önsebzésről. In: Pszichoforyou, pszichológiai magazin. 2016
  • Flach R. (2017):. Bevezetés a nem-szuicidális önsértés jelenségébe. Annona Nova IX. (megjelenés alatt)
  • Interjú: „Nem a sebekről kell beszélni, hanem arról, hogy miért kerültek oda” Az interjút készítette: Szabó Eszter Judit. In: Pszichoforyou, pszichológiai magazin. 2017
  • Flach R. (2017): Az önsértés és a személyiség fejlődésének sajátosságai, valamint a segítségnyújtás lehetőségei. Iuvenis Ifjúságszakmai Konferencia. Konferenciakötet. (megjelenés alatt)