Rétfalvi Petra Zsófia

Rétfalvi Zsófia

Szakmai ügyekért felelős tanácstag

Magyar BA, irodalomtudomány szakirány

• Az álmok megjelenítése a magyar romantika irodalmában
  • Vörösmarty Mihály és Madách Imre műveinek hatástörténeti vonatkozásai
  • Vörösmarty Mihály novellái

• Rétfalvi P. Zsófia: Kötetkompozíció, fragmentáltság és elbeszélésmód Tóth Krisztina Pixel című történetfüzérében, www.tothkrisztina.hu, letöltés időpontja: 2014-10-06, http://www.tothkrisztina.hu/blog/?p=606
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom. 13. VMTDK Rezümé kötet 2014.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom. XXXII. OTDK Rezümé kötet 2015.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Rémálom nézőpont. ETDK Rezümé kötet 2015.
  • Rétfalvi P. Zsófia: A rémálom eredete. VMTDK Rezümé kötet 2015.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Megváltatlan világok. (Szvoren Edina: Az ország legjobb hóhéra) Jelenkor 2016/2, 226-230.

Konferenciaszereplések:

• Rétfalvi Zsófia: Álomformák a magyar romantika irodalmában A Kerényi Károly Szakkollégium Konferenciája, Pécs, 2014. 05. 10.
  • Rétfalvi Zsófia: Az álmok tere a romantika magyar irodalmában: Az álomstruktúra megjelenése: Vörösmarty Mihály A Rom és Madách Imre Az ember tragédiája című művében;Tehetséges Fiatal Kutatók Fóruma II. „Művészet és tértapasztalat”
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom. VMTDK Újvidék, 2014. november 21-23.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom. KTDK Pécs, 2014. november 14.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom. OTDK, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest 2015. április 9.
  • Rétfalvi P. Zsófia: A kifordítottság félelme. Az álmodó ember c. nemzetközi, interdiszciplináris konferencia, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest 2015. április 18.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Rém-álom határ. A Kerényi Károly Szakkollégium Konferenciája, Pécs 2015. május 4-6.
  • Rétfalvi P. Zsófia: Az elveszett és megtalált álom, Rémálom nézőpont, ETDK, Babeș-Bólyai Tudományegyetem, Kolozsvár, 2015. május 21-24.
  • Rétfalvi P. Zsófia: A rémálom eredete, VMTDK, Szabadka, 2015. november 13-14.

Szakmai tevékenységek:

• 2014-2015: A Kerényi Károly Szakkollégium Szakmai ügyekért felelős tanácstagja
  • 2015. május-június a Kerényi Károly Szakkollégium Annona Nova VII. kötetének szerkesztése

Ösztöndíjak:

• Intézményi, Szakmai, Tudományos Ösztöndíj 2015
  • Campus Hungary Ösztöndíj, Kolozsvár 2015
  • Köztársasági Ösztöndíj 2015/2016
  • Demonstrátori Ösztöndíj 2015/2016

Eredmények:

• 2011-ben a KPSZTI Országos Tanulmányíró Pályázat 1. helyezettje
  • 2012-ben a KPSZTI Országos Tanulmányíró Pályázat 1. helyezettje
  • 2012-ben a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet Tudományi Karának, Szociológia szakán meghirdetett pályázatának válogatott helyezettje