Radnai Dániel Szabolcs

Magyar; mozgókép és médiaismeret  tanár MA

• a 19. század második felének magyar irodalma, Mikszáth Kálmán életműve
  • a Balaton megjelenése a magyar irodalomban
  • Federico Fellini filmművészete

Konferencia előadások:

• 2017. május 19. à XX. reál- és humántudományi Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia (ETDK), Kolozsvár − Magyar irodalom II.: Klasszikus magyar irodalom és 18–19. századi világirodalom szekció
    • II. helyezés A nemzeti irodalom kis történetei. Arany János karaktere Mikszáth Kálmán irodalmi esszéiben c. dolgozattal
  • 2017. május 12. à PTE BTK Kerényi-konferencia (Arany János karaktere Mikszáth Kálmán irodalmi esszéiben)
  • 2017. április 27. à előadás a debreceni „Arany János és kora” konferencián az Arany János karaktere Mikszáth Kálmán irodalmi esszéiben c. dolgozattal (konzulens: Dr. Milbacher Róbert és Bozsoki Petra)
  • 2017. április 20. à XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK), Humántudományi Szekció (Pécs), Klasszikus magyar irodalom tagozat (A realizmuson innen és túl… c. dolgozattal)
  • 2016. november 19. à 15. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia (VMTDK), Újvidék – Humántudomány III. Szekció
    • I. helyezés a Középpontok és összekötők a Bágy mentén. A Jó palócok hálózata c. dolgozattal (konzulens: Dr. Milbacher Róbert)
  • 2016. április 15. à Kari Tudományos Diákköri Konferencián (KTDK), Humántudományi szekció,
    • III. helyezés
      • OTDK nevezési lehetőség a Realizmuson innen és túl – A Mikszáth-próza elfeledett értelmezési hagyománya  c. dolgozattal (konzulens: Dr. Milbacher Róbert)

• Radnai Dániel Szabolcs: A nemzeti irodalom kis történetei. Arany János karaktere Mikszáth Kálmán irodalmi esszéiben. In: Arany János és kora konferencia – Tanulmánykötet. DE BTK, Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet, 2018. [Megjelenés előtt.]
  • Radnai Dániel Szabolcs: Realizmus-képzetek a Mikszáth-recepcióban (1887-1945). In: Annona Nova IX. PTE BTK Kerényi Károly Szakkollégium, 2017. [Megjelenés előtt.]
  • Radnai Dániel Szabolcs: A nemzeti irodalom kis történetei. Arany János karaktere Mikszáth Kálmán irodalmi esszéiben. (rezümé) In: XX. ETDK. Kivonatok. Cluj-Napoca, BBTE-KMDSZ-KMEI, 2017. 186. o.
  • Radnai Dániel Szabolcs: Realizmuson innen és túl – A Mikszáth-próza elfeledett értelmezési hagyománya. (rezümé) In: XXXIII. OTDK. A pályamunkák tartalmi összefoglalói. Pécs, PTE BTK, 2017. 86. o.
  • Radnai Dániel Szabolcs: Középpontok és összekötők a Bágy mentén. A Jó palócok hálózata. (rezümé) In: 15. VMDTK Rezümékötet, Újvidék, Vajdasági Magyar Kollégium, 2016. 237-238. o.

Konferenciák, szaknapok szervezése:

• 2016. április 26-29. à A PTE BTK Magyaros Szakhetének szervezése (Kucserka Zsófia, Szabó Veronika, Balázs Péter oktatókkal, valamint Nagy Tamás, Rétfalvi Zsófia, Zsupos Norbert és Földi Bernadett hallgatókkal közösen)
    • Ezen belül: Pöttyös, csíkos, indián c. gyermekirodalmi és gyermeknyelvi konferencia szervezése

Egyéb programszervezés:

• 2016. május: filmvetítés és fotókiállítás szervezése a PTE BTK Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok Tanszék körében
  • 2016. március: a filmkészítési terepgyakorlat szervezése és ezzel kapcsolatos EHÖK-pálázat kidolgozása a PTE BTK Filmtudományi és Vizuális Tanulmányok Tanszék körében
  • 2016. február: filmvetítés szervezése a Moziban, képernyő előtt kurzus hallgatói számára (Saul fia c. film)
  • 2015-től tanár-diák labdarúgó meccs szervezése a magyar szakon (összesen négy alkalom)

Közéleti tevékenység:

• 2017-18/1. (őszi) félév - demonstrátor, Klasszikus Irodalomtörténeti és Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék
  • 2016-17/2. (tavaszi) félév - humán referens, PTE BTK Kerényi Károly Szakkollégium

• 2016-17/1. (őszi) félév - demonstrátor, Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet, Klasszikus Irodalomtörténeti és Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék